Kostka Arkady

KOSTKA ARKADY

METODA ARKADY–PRZEŁOM W PODOLOGII (natychmiastowa ulga)

Kostka Arkady

 

Metoda Arkady to rewolucja w leczeniu wrastających i wkręcających paznokci w sposób skuteczny, a przy tym bezpieczny.. Dzięki temu innowacyjnemu urządzeniu ból i dyskomfort spowodowany deformacją paznokcia ustępuje podczas jednego zabiegu. Regularne kontrole w gabinecie gwarantują brak nawrotu dolegliwości.Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu specjalistycznego narzędzia zwanego „Kostka Arkady”, które koryguje kształt paznokci. Jest to polski wynalazek, który stworzył i opatentował Adrian Arkada. Rozwiązanie to przynosi prawdziwy przełom w zwalczaniu tego problemu.

Jest to jedyna z metod dostępnych na rynku, która – w niektórych przypadkach – zwalcza problem już w trakcie jednego zabiegu. Czas jego trwania wynosi zwykle 30-45 minut, ale jest on uzależniony od specyfiki konkretnego przypadku. Na długość leczenia ma wpływ stopień deformacji płytki paznokcia a także typ zabiegów, jakim był on wcześniej poddany. Duże znaczenie ma także to, jak długo paznokcie wrastały. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent powinien regularnie (co 2 lub 4 tygodnie) zgłaszać się na wizyty kontrolne. Są one niezbędne do określenia, czy zachodzi potrzeba przeprowadzenia drobnego zabiegu korekcyjnego.

Wynalazek uzyskał już bardzo dużą popularność wśród podologów i chirurgów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zabieg chirurgicznego usunięcia paznokcia wrastającego (usunięcie całościowe lub częściowe klinowe) nie stanowi ŻADNEJ METODY TERAPEUTYCZNEJ leczenia tego schorzenia. Tylko u nieco poniżej 10% Pacjentów problem nie powraca. Operacja skutkuje bolesną raną, koniecznością zmian opatrunku, ryzykiem zakażenia i w końcu szpecącą blizną – nie ma żadnej gwarancji pozbycia się dolegliwości.Wykorzystanie Kostki Arkady do korekcji wrośniętego paznokcia pozwala odczuć natychmiastową ulgę. Płytka paznokcia zyskuje jednocześnie zdrowy wygląd. Metoda ta ma też inną zaletę w postaci doskonałego efektu estetycznego. W niektórych przypadkach paznokcie poddane rekonstrukcji mogą być później zdobione.

Więcej informacji na temat przeprowadzanych zabiegów możecie Państwo zyskać w czasie konsultacji przeprowadzanych w naszym salonie kosmetycznym. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej oferty.

Na czym polega zabieg

Zabieg Kostką Arkady polega na odkształceniu płytki paznokciowej i jej ukierunkowaniu na prawidłowy tor wzrostu a następnie utrwaleniu nowej pozycji żywicą akrylową zawierającą jony srebra. Nie praktykuje się żadnego podcinania paznokcia, metoda jest z powodzeniem stosowana nawet przy znacznych stanach zapalnych (hipergranulacji, wysięku ropnym).

Nieodłącznym “zadaniem domowym” pacjenta jest stosowanie serum kolagenowego z serii Arkada – to jedyny dostępny preparat na rynku o takim składzie; wysoka zawartość kolagenu i olejek z drzewa herbacianego przyspieszają regenerację łoża paznokcia, zapobiegają infekcjom i działają przeciwgrzybiczo.

 

tesciowa arkada