Manualne oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy – ma na celu usunięcie zaskórników oraz zamknięcie gruczołów łojowych. Zabieg oczyszczania twarzy to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i czystego wyglądu.Polecam szczególnie dla osób, które mają problemy z zaskórnikami,porami oraz borykają się z trądzikiem.

Manualne oczyszczanie twarzy BydgoszczZabieg oczyszczania skóry twarzy przyczynia się do usunięcia zrogowaciałego naskórka, bakterii, środków chemicznych, pozostałości makijażu, zaskórników, a przez to ułatwia penetrację składników aktywnych zawartych w preparatach oraz zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych.

Zabieg oczyszczania polega na manualnym usunięciu zawartości zaskórnika. Najpierw przygotowuje się skórę za pomocą maski rozpulchniającej z wapozonem lub bez (urządzenie wydzielające parę). Następnie kosmetyczka wyciska ręcznie lub przy pomocy łyżeczki unny zawartość zaskórników. Sam zabieg musi być wykonany zdezynfekowanymi narzędziami, w rękawiczkach przy zachowaniu maksymalnej sterylności. Po zabiegu należy skórę uspokoić maską np. Algową. Warto  wprowadzić  ampułkę za pomocą ultradzwięków. Częstym błędem pacjentów jest ciągłe dotykanie skóry po zabiegu oczyszczania, „żeby „sprawdzić, czy skóra na pewno dobrze wygląda po zabiegu” , co powoduje więcej szkody niż pożytku.

Trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Stres, szkodliwy wpływ środowiska, skłonność do nadmiernej pracy gruczołów łojowych, nieprawidłowa pielęgnacja, bądź też złe odżywianie to główne przyczyny  związane z problemem zanieczyszczoną skórą.

Efekt po zabiegu:

  • Oczyszczenie twarzy w Bydgoszczypo zabiegach przeprowadzonych w gabinecie uzyskuje się poprawę wyglądu skóry,
  • skóra jest oczyszczona,
  • usunięte zostają martwe komórki, liczne zaskórniki, drobne prosaki,
  • efekty po zabiegu lub serii zabiegów to odblokowanie ujść gruczołów łojowych, rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu, ograniczenie wydzielania sebum, zmatowienie tłustych partii twarzy, nawilżenie i wygładzenie,
  • podrażnienia skóry i stany zapalne zostają złagodzone,
  • zabiegi te powodują: odnowę skóry, rekonstruują braki,  przywracają właściwe pH, przyczyniają się do ścienienia warstwy rogowej naskórka i regulację procesu rogowacenia, poprawiają ukrwienie, poprawiają dotlenienie, utrzymują odpowiednią elastyczność i wilgotność skóry, hamują szybki wzrost liczby bakterii, stabilizują naturalną florę bakteryjną,
  • skóra oraz mięśnie mimiczne zostają zregenerowane,
  • przyspieszone zostaje mikrokrążenie, wzmocniony metabolizm komórkowy.