Zabieg bańkami chińskimi

Bańki chińskie – to coraz częściej spotykany zabieg w gabinetach kosmetycznych. W formie masażu jest to zabieg antycellulitowy i obecnie w takim charakterze najczęściej się go stosuje. Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską, bańki chińskie są także pomocne przy leczeniu innych problemów zdrowotnych, takich jak na przykład nadciśnienie czy nawet bóle brzucha.

Bańki chińskie w BydgoszczyMasaż Bańką Chińską polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki. Tworzące się w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają sie one „ciałem obcym” i zostają usunięte z organizmu. Z „ciałem obcym” usuwamy toksyczne związki, które się tam znajdują. W miejsce usuniętych krwinek napływa „świeża”, utlenowana, pożywna krew, która przyspiesza regenerację i ożywia obszar. Metoda ta powoduje wzmożony ruch krwi, limfy i rozgrzewa masowane miejsca.

Wrażenia:

Bardzo intensywny masaż. Gdy bańka zastyga na fragmencie skóry odczuwa się pieczenie. Podczas przesuwania jej wydaje się, że ciągnie mięśnie ku górze. Po chwili skóra mocno się zaczerwienia. Jej przekrwienie zależy od stopnia dolegliwości. Różnice są bardzo odczuwalne np; po bardziej napiętej stronie masaż wydaje się mocniejszy, jakby bańka silniej przyssała się do skóry i głębiej oddziaływała, mimo że po przesunięciu w inne miejsce ta sama bańka działa łagodniej. Tam gdzie stan był najgorszy np; zaawansowany cellulit widać zaczerwienione obszary. Zdrowe okolice pozostają bez zmian. Ślady ustępuję po 2-7 dniach a samopoczucie i stan skóry oraz tkanki podskórnej zdecydowanie poprawia się.

Skutki masażu:

Terapia podciśnieniem ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu. Ma zastosowanie w chorobach wywołanych przez wiatr, wilgoć, zimno oraz w masażach estetycznych, odchudzających i modelujących. Skutek masażu modelującego sylwetkę to piękna i jędrna skóra bez oznak cellulitu, wymodelowane smukłe uda oraz ukształtowane pośladki, które można „podnieść” likwidując efekt opadania.

Wskazania:

 • – cellulit
 • – obrzęki limfatyczne
 • – napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania:

 • nowotwory,
 • gruźlica,
 • podwyższona temperatura ciała,
 • menstruacja,
 • ciąża,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • żylaki w miejscu poddanemu zabiegowi,
 • przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry,
 • wysiękowe zapalenie stawów,
 • obrzęki niewiadomego pochodzenia,
 • naczynka.

Masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 45 minut, powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu. Powstałe po terapii wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.

Efekt po zabiegu:

Bańki chińskie w wielu przypadkach doskonale likwidują pomarańczową skórkę. Jest to nowy i skuteczny sposób walki z tym nieestetycznym defektem. Pamiętajmy jednak, że jest to sposób, który szybko i natychmiastowo usunie cellulit z naszego ciała. Zanim defekt zniknie trzeba trochę się pomęczyć, ale satysfakcja murowana!

Masaż bańkami chińskimi pomaga w zwalczaniu problemu!
Zastosowanie bański chińskiej do zwalczania pomarańczowej skórki stało się przebojem ostatnich lat, zabieg ten zwalcza cellulit. Przynosi on dosyć wyraźne rezultaty w krótkim okresie czasu.

Leczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą.
W dawnych czasach używano w tym celu wydrążonych w środku rogów. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Bańka chińska pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny. Poza wyżej wymienionymi właściwościami masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.